امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
زبان بدن
موفقیت

اشتباهات زبان بدن که باعث عدم موفقیت می شوند

84بازدید

سیگنال هایی که بدن شما برای دیگران ارسال می کند ممکن است گمراه کننده باشد. رفتارهای خود را بررسی کنید و ببینید آیا شما هم مرتکب اشتباهات زیر می شوید. یاد بگیرید که زبان بدن خود را کنترل کنید و موفق تر شوید.

۱- خمیده شدن ممکن است به معنای بی احترامی باشد. همچنین ممکن است نشان دهنده خستگی و عدم شرکت شما در گفتگو باشد. علاقه خود را با مستقیم نشستن نشان دهید و مواظب خود باشید. این نکته مخصوصا زمانی بسیار ضروری است که قصد دارید کار جدید درخواست دهید. زمانی که می خواهید صحبت کنید رئیس بالقوه شما ممکن است زبان بدن شما را به اشتباه تفسیر کند بنابراین سعی کنید همیشه مراقب باشید. به یاد داشته باشید هر فردی خمیده بودن را مناسب نمی داند، حتی افرادی که شما را به اندازه کافی می شناسند.

۲- خود را از افرادی که با شما ارتباط برقرار می کنند دور نکنید. در بحث شرکت کنید، این نشان می دهد که شما درگیر و علاقه مند هستید. همچنین نشان می دهد که چقدر با افرادی که در اطراف شما هستند احساس راحتی می کنید. به کسی که با شما صحبت می کند، نگاه کنید. شما همچنین می توانید سر خود را کمی شیب دار قرار دهیدتا نشان دهید که شما با دقت به حرف های او گوش می دهید.

۳- اگر گفتگو بیش از حد اغراق آمیز باشد، تکان دادن سر ممکن است نشان دهنده این باشد که آن نکته مورد تایید شماست. این حالت ممکن است مشکوک باشد و دیگران فکر کنند که شما با چیزی که به طور کامل آن را درک نمی کنید موافق هستید.

۴- اجازه ندهید که مردم هر گونه تجاوزی از شما احساس کنند. تماس چشمی به مدت طولانی مناسب نیست. به طور معمول، تماس چشمی که بیشتر از ده ثانیه طول بکشد ممکن است به عنوان تجاوز تفسیر شود. در طول مکالمه، تماس با چشم را ادامه دهید. به خاطر داشته باشید که اگر به سمت پایین نگاه کنید، به این معنی است که شما مطیع خواهید بود، اما اگر به طرف مقابل نگاه کنید، این به معنی اعتماد به نفس شماست.

۵- نشان دهید جزء افرادی هستید که برای برقراری ارتباط باز هستند و چیزی برای پنهان کردن ندارند. اگر شما فردی را با مشت های بسته ببینید، مطمئنا فکر می کنید که او برای برقراری ارتباط آماده نیست. همان سیگنال ها توسط افرادی که عادت دارند با پاها و دست های متقاطع بنشینند، ارسال می شود.

ارسال پاسخ