امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
هزینه زندگی
دسته‌بندی نشده

چرا باید هزینه زندگی را کاهش داد؟

54بازدید

خانه بزرگتر و داشتن وسایل بیشتر منجر به خوشبختی نمی شود. خوشبختی در زندگی به معنی رضایت و خوشحالی از کاری است که انجام می دهید، کاری که با اصول و آرمان های شما سازگار است. مزایای مهمی برای داشتن خانه کوچکتر وجود دارد. در اینجا هشت دلیل بسیار مهم برای کاهش هزینه های زندگی و لذت بردن از شادی در یک خانه کوچکتر بیان شده است.

۱- وام شما پایین خواهد آمد
هر چقدرخانه بزرگتری خریداری کنید، معمولا قیمت خانه هم بالاتر می رود. هنگامی که تصمیم به خرید خانه کوچک می کنید، در نتیجه وام کمتری دریافت می کنید. توصیه می شود نسبت درآمد به هزینه های مسکن به طور متوسط حدود ۲۸٪ باشد. اما، اگر شما آن را به ۱۵٪ از درآمد خود کاهش دهید، می توانید پول بیشتری ذخیره کنید. وام مسکن کمتر بدان معنی است که شما پول بیشتری بابت تسویه بدهی پرداخت نخواهید کرد و می توانید یک پس انداز خوب یا هر اهدافی مالی دیگری داشته باشید که باعث پیشرفت شما می شود.

۲. هزینه های کمتری برای نگهداری آن پرداخت می کنید
کسی که خانه کوچکتری دارد، آزادی بیشتری نسبت به کسی دارد که خانه بزرگتری دارد. هرچقدر خانه کوچکتر باشد، گرد و خاک، نقاشی و تعمیرات مورد نیاز آن نیز کمتر خواهد شد. خانه های کوچک به چمن های کمتری نیاز دارند، در نتیجه با پولی که به دلیل صرفه جویی در پرداخت های ماهیانه جمع می کنید، می توانید از سرگرمی های دیگر و فرصت های زندگی لذت ببرید.

۳. شما مجبور به تحمل شلوغی نیستید
با داشتن خانه کوچکتر، هزینه های خود را برای خرید اموال اضافی کاهش می دهید. اکثر مردم از احساس فشرده شدن در فضای خود لذت نمی برند. در واقع، داشتن وسایل بیش از حد می تواند احساس اضطراب و استرس را افزایش دهد. اگر قصد کاهش هزینه های زندگی را دارید، باید در پی حذف بخش قابل توجهی از وسائل خود باشید. رفتن به یک خانه بزرگتر باعث می شود دکوراسیون، لوازم آشپزخانه، کتاب، اسباب بازی، و هر چیز دیگری عوض شود.

۴. شما می توانید کارآمدتر شوید
پس از اینکه تصمیم گرفتید در خانه کوچکتری زندگی کنید، فرصت منحصر به فردی برای تمرکز بیشتر در کار بدست می آورید. اگر چیز ارزشمندی در حوله حمام یا آشپزخانه خود دارید، باید در برنامه رختشوی خود سازماندهی کنید. اگر فقط تعداد کمی ظروف سفید دارید، باید ظرف های خود را بهتر بشویید و خشک کنید. اگر فقط چند کتاب در قفسه دارید که اغلب از همان ها استفاده می کنید، بهتر است از کلاس های خصوصی لذت ببرید یا حتی از کتابخانه های محلی استفاده کنید تا بتوانید بدون اضافه کردن به قفسه های کتاب اطلاعات خود را افزایش دهید.

۵. شما انعطاف پذیری بیشتری خواهید داشت
اگر خانه تان کوچک باشد، مزایای بیشتری بدست می آورید. اگر خانه شما بزرگ باشد مجبور هستید حیوانات خانگی داشته باشید تا هر وقت قصد سفر یا بازدید از خانواده را داشتید بدون نگرانی خانه را ترک کنید اما اگر خانه شما کوچک باشد این دغدغه ها را ندارید.

۶. زمان بیشتری را در کنار خانواده تان صرف می کنید
در یک خانه کوچک، اعضای خانواده دور هم جمع می شوند. هنگامی که مکان های کمتری برای پنهان شدن وجود دارد، بچه ها و بزرگسالان می توانند زمان بیشتری را در کنار هم سپری کنند.
خانواده هایی که در فواصل نزدیک زندگی می کنند درس های مهمی را در مورد چگونگی رفتار های درست آموزش می بینند. خانواده شما می تواند عادت های مودبانه و محترمانه را به عنوان بخشی از زندگی روزانه خود تجربه کنند و از کنار هم بودن در فضای محدود لذت ببرند.

۷. وام خود را راحت تر پرداخت می کنید
وام مسکنی که می توانید بپردازید بهتر از وامی است که شما نمی توانید آن را پرداخت کنید، اما آیا می دانید چه چیزی بهتر از وامی است که می توانید آن را پرداخت کنید؟
بدون وام مسکن! پولی که شما با پرداخت خانه کوچکتر صرفه جویی می کنید می تواند منجر به آزادی مالی بیشتر شود.

۸. هزینه های کمتری صرف می کنید
خانه های کوچکتر انرژی کمتری برای گرم کردن و خنک کردن نیاز دارند. همانطور که شما مزایای خانه کوچکتر را در نظر می گیرید، به یاد داشته باشید که پولی که هر ماه بابت برق، آب و گاز صرف می کنید به اندازه خانه کاهش می یابد.

ارسال پاسخ