علت دیدن خوابهای تکراری

فرض کنید در حال ارسال یک ایمیل هستید؛ اما هر بار که دکمه ارسال را می‌زنید؛ یک پیام اخطار را مشاهده می‌کنید؛ این کار را بارها و بارها تکرار می‌کنید و هر بار آن اخطار را می‌بینید. درحالی‌که پیام‌های شما برای فرد مقابل بارها و بارها ارسال شده است. در خواب تکراری نیز همین اتفاق می‌افتد. ذهن ناخودآگاه به‌شدت سعی می‌کند؛ یک پیام را به شما منتقل کند و آن را در قالب خواب‌های تکراری برای شما ارسال می‌کند. همه ما ممکن است مانند هر انسان دیگری خواب تکراری ببینیم؛ این واقع آزاردهنده است. در این مطلب می‌خواهیم در مورد خواب‌های تکراری و روش‌های توقف آن حرف بزنیم.

خواب تکراری چیست؟

خواب تکراری خوابی است که بارها و بارها رخ می‌دهد. محتوای این خواب‌های تکراری می‌تواند در مورد یک آزمون یا امتحان، یک اتفاق مثل افتادن دندان، تعقیب گریز، شکست عاطفی، گم شدن، سقوط و هر چیز دیگری باشد. در بیشتر مواقع این خواب‌های تکراری محتوای منفی دارند؛ به این معنی که فرد در هربار مشاهدۀ آن احساس ترس و اضطراب دارد و این در واقع نشان می‌دهد که خواب‌های تکراری، نوعی نگرانی و مشکلات زندگی را به  ما اعلام می کنند. کابوس‌ها و رؤیاها می‌توانند زندگی انسان را مختل کنند، شما را نیمه شب از خواب بیدار کرده؛ فکر و ذهنتان را درگیر می‌کنند. این کابوس‌ها در هر سنی رخ می‌دهند؛ اما در کودکان بیشتر است. کابوس و خواب‌های بد معمولاً با ترس، غم و اندوه و اضطراب همراه هستند و ممکن است علت بروز آن‌ها متفاوت ‌باشد. برخی داروها و عوارض آن باعث کابوس می‌شود و یا قطع ناگهانی یک دارو ممکن است خواب‌های آشفته‌ای را برای شما ایجاد کند. حوادث  و شوک‌های عاطفی نیز می‌تواند باعث ایجاد خواب‌های بد شود.

علت بروز خواب‌های تکراری

خواب‌های تکراری بسیار شایع هستند؛ زیرا اکثر مردم نمی‌توانند خواب خود را تفسیر کنند. بنابراین ذهن ناخودآگاه، آن را بارها و بارها ارسال می‌کند تا رؤیا برای فرد درک شود و به‌صورت آگاهانه یا ناخودآگاه آن را حل کند. رؤیاهای تکراری ممکن است به دلیل مشکلاتی مشاهده شوند که در زندگی شما وجود دارند و حل نشده است. در واقع این مشکلات باعث استرس شده و باعث می‌شود هر شب آن رؤیا و کابوس تکراری را ببینید. تئوری دیگری که در زمینه خواب‌های تکراری مطرح می‌شود این است که گذشته فرد ممکن است باعث بروز این خواب های تکراری شود. افرادی که در گذشته خود نوعی آسیب را پشت سر گذاشته‌اند و این آسیب درمان نشده است؛ اکنون این کابوس‌های تکراری را می‌بینند و در حال مقابله با آن هستند. هر مسئله حل نشده در ذهن، هر احساس سرکوب شده یا هر نوع نگرانی در مورد آینده می‌تواند در قالب خواب‌های تکراری بروز کنند.

روش‌های رهایی از خواب‌های تکراری

بهترین راه برای درمان خواب‌های تکراری یادگیری تفسیر رؤیا و خواب است. وقتی ناخودآگاه سعی می‌کند از طریق خواب‌های تکراری این پیام را به شما منتقل کند؛ زمانی که شما به درستی آن پیام را دریافت می‌کنید دست از تلاش بر می‌دارد و خواب‌های تکراری متوقف می‌شود. البته درک خواب و رؤیا و دریافت پیام تنها یک مرحله به حساب می‌آید و شما باید مشکل نهفته در آن را حل کنید.  یعنی اگر رؤیا و خواب را به درستی تفسیر کنید و پیام را دریافت نمایید؛ اما برای حل مشکل اقدامی انجام ندهید خواب تکراری ممکن است بارها و بارها برای شما اتفاق بیفتد. برای درمان خواب‌های تکراری، درمانگر ابتدا به تفسیر خواب و واقعیات زندگی می‌پردازد. درنتیجه فرد با مشاوره، مشکلات خود را بهتر می‌شناسد و آن‌ها را درمان می‌کند.

یک مثال:

شخصی هر شب خواب می‌بیند که در یک جزیره گم شده است، بعد از تفسیر خواب و گذشته فرد متوجه شدیم که او دقیقاً یک سال پیش با همسر خود دچار مشکل شده و از هم جدا شده‌اند و این خواب‌های تکراری از آن زمان به بعد به وقوع می‌پیوندد. این خواب تکراری در واقع تنهایی و  جدایی او را نشان می‌دهد. بعد از بررسی وضعیت روانی او و ایجاد یک رابطه عاطفی جدید، این خواب‌های تکراری نیز به پایان رسیدند.

شخصی همیشه خواب سقوط از یک صخره را می‌بیند؛ دلیل خواب او شروع کسب‌وکار جدید است که در آن شک و شبه دارد و آینده مشخصی در آن  دیده نمی‌شود. این خواب تکراری در واقع اضطراب او از آینده را نشان دهد. به‌محض موفقیت در کسب‌وکار و ایجاد یک جایگاه ثابت این خواب‌های تکراری ناپدید شدند.

راه دیگر درمان خواب‌های تکراری از طریق رؤیای شفاف (Lucid Dream) است. در این حالت در زمان خواب آگاه می‌شوید که در حال خواب دیدن هستید؛ اما کماکان در خواب به سر می‌برید. در این صورت و تمرین و تکرار، شما می‌توانید خواب‌های خود را کنترل کنید و مانع از کابوس‌های هرشب تان شوید.

مشکلات مشابه اما علت‌های مختلف

گاهی اوقات با تفسیر یک خواب به‌صورت خودآگاه و ناخودآگاه و از بین بردن مشکل مربوط به آن، باز هم آن رؤیا و خواب تکرار می‌شود. ممکن است این مشکل یک بار دیگر در زندگی ما وارد شود؛ اما به شکل و ظاهر دیگر باشد.

به عنوان مثال، مردی که هرشب خواب می‌دید نمی‌تواند حرف بزند. طبق بررسی‌ها به این نتیجه رسیدیم که دلیل این خواب،خجالتی بودن فرد در هنگام ورود به دانشگاه بود؛ این ناتوانایی در برقراری ارتباط با دیگران باعث بروز این خواب تکراری می‌شد و به‌مرور و با ایجاد ارتباطات بیشتر، این خواب‌ها از بین رفتند. پس از فارغ‌التحصیلی، او به یک کشور جدید رفت و در برقراری ارتباط با مردم آنجا دچار مشکل شد. زیرا آن‌ها به زبان دیگری صحبت می‌کردند. در این مرحله، خواب تکراری که در آن قادر به صحبت کردن نبود؛ دوباره ظاهر شد. این بار هم مشکل در برقراری ارتباط بود؛ اما نه به دلیل خجالتی بودن، بلکه عدم برقراری ارتباط  به دلیل یک زبان خارجی.

مراحل  متوقف کردن خواب‌های تکراری

 1. استفاده از دفتر خاطرات: همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم؛ خواب‌های تکراری در حال انتقال یک پیام مهم به ما هستند. بنابراین بهترین راه بری یافتن پیام آن‌ها، دفتر خاطرات است. یک دفتر خاطرات بالای سرتان بگذارید. به‌محض بیدار شدن از خواب تمام صحنه آن را بر روی دفتر یادداشت کنید. هر شی‌ء، شخص، شکل و اتفاقی که در این رؤیا بروز می‌دهد را بنویسید. هر زمان که از خواب بیدار می‌شوید؛ شروع به نوشتن کنید. این کار را چند بار تکرار کنید تا زمانی که جزئیات کامل آن خواب تکراری، در دفتر خاطراتتان ثبت شود.
 2. تحلیل خواب: گام بعدی تحلیل خواب و رؤیا است. برای این کار می‌توانید از یک متخصص و روان‌پزشک در این زمینه کمک بگیرید. در غیر این صورت خودتان سعی کنید تا رؤیا را تفسیر کنید. ممکن است برخی از اتفاقات گذشته باعث بروز این رؤیاها شود، مثلاً یک شکست عاطفی، از دست دادن یک فرد، فشار کار زیاد و .. همه این‌ها می‌توانند باعث بروز استرس و خواب‌های تکراری شوند.
 3. وارد عمل شدن: اگر تجزیه‌وتحلیل رؤیا به درستی انجام شود؛ گام بعدی یک عکس‌العمل مناسب و مدیریت استرس است. سعی کنید مشکل را حل کنید. اگر استرس فشار کاری باعث بروز این خواب‌های تکراری می‌شود؛ سعی کنید آن را مدیریت کرده و کاهش دهید. اگر در رابطه عاطفی‌تان دچار مشکل شده‌اید سعی کنید آن را حل کنید. اگر مرگ عزیزانتان باعث بروز این خواب‌ها شده است؛ با یک دوست درد و دل کنید. به‌این‌ترتیب و با حل مشکلات به‌مرور می‌توانید از شر این خواب‌های تکراری رها شوید.
 4. مدتیشین و دارو: انجام تمرینات ریلکس کردن و مدیتیشن می‌تواند به شما کمک کند. این تمرینات با تکنیک‌های تنفسی، آرامش بیشتری به شما می‌بخشد و اضطراب و استرس را در وجود شما کمرنگ‌تر می‌کند. سعی کنید در حال انجام این تمرینات ذهن خود را آزاد کنید.  برخی داروهای مهارکننده‌های MAO نیز وجود دارند که می‌توانند این خواب‌های تکراری را متوقف کنند. البته مصرف آن باید زیر نظر پزشک باشد.
 5. تغییر رؤیا: شما می‌توانید با تلاش و استفاده از تکنیک‌هایی مانند رؤیای شفاف، خواب خود را مدیریت کرده و تغییر دهید. اگر رؤیای جدید را چند بار در روز به خصوص قبل از خواب تکرار کنید می‌توانید به‌مرور خواب خود را تغییر دهید.

این موارد یک سری اطلاعات و نکات مفید در مورد بروز خواب‌های تکراری است که می‌تواند شما از شر این خواب‌ها رهایی دهد. این خواب‌های تکراری از مشکلات و استرس هایی ایجاد می‌شوند که با مدیریت و کاهش آن‌ها می‌توانید مانع از این خواب‌های تکراری شوید. اما اگر مسئله و مشکل جدیدی برای شما بروز کرد؛ ممکن است بار دیگر این خواب‌ها برگردند و شما را درگیر کنند. با مدیریت استرس، مثبت بودن، شاد بودن و ایجاد ارتباطات سازنده با دیگران می‌توانید تا حدودی از شر این خواب‌های تکراری رها شوید.

39 نظرات
 1. M.g.a می گوید

  سلام.راستش این مدلی ک شما نوشتین من خواب تکراری ندارم…درواقع هر بار یکسری اتفاقات جدید میبینم تو خواب اما ی کار خاص رو هر دفعه میبینم
  ینی با فاصله های زمانی چند هفته ای میبینم ک در جریان واقع مختلف یک نفر ک میشناسم منو به آغوش میکشه

 2. هنگامه می گوید

  من شاید ۵ یا ۶ بار خواب دیدم امتحان دارم و لای اون درسو بازنکردم خیلی واسم عجیبه من الان ۵ساله فارغ تحصیل شدم تو مقطع ارشد و خانه دارم.نمیدونم چرا همچین خوابیو بارها و بارها میبینم!

  1. حسین می گوید

   منم دقیقأ همین مشکل رو دارم . ولی خوابم یه جوره دیگس شما راه حلی پیدا نکردی؟

  2. Mostafa011 می گوید

   دقیقا منم همچین خواب هایی رو زیاد می بینم
   احساس می کنم یه کاری باید انجام بدم
   با این که ده ساله درس و دانشگاه تموم شده هنوزم حداقل ماهی دو بار خواب می بینم تو کلاس درس هستم یا امتحان دارم و نخوندم

  3. سعید می گوید

   دقیقا منم مثل خواب شمارو دیدم با این که ۸ سال از فاغ التحصیلیم میگذره
   و حتی خواب میبینم که باید برم خودمو معرفی کنم واسه سربازی درحالیکه ۶ سال پیش تموم شده
   تو واقعیت به هیچکدوم ازینا فکر هم نمیکنم

  4. ndnd می گوید

   من هم دقیقا این خواب را بارها دیدم..

 3. ندا می گوید

  لطفا یه متخصص برای درمان خواب تکراری معرفی کنید

 4. پریا می گوید

  من خواب میبینم در حال فرارم گاهی یک و گاهی چند نفر قصد کشتن منو دارن گاهی تو یه روستا گاهی تو یه کشتی به گل نشسته هیچوقت صورت شخص رو ندیدم
  بعضی وقتا از شدت ترس انقد تند میدوم که پرواز میکنم بدون بال و خیلی بالا میرم و به راحتی ام پایین میام
  به نظرتون دلیلیش چیه

 5. شاهد می گوید

  خواب یک مکان اشنا رو میبینم که کل دور تا دور فضا سفیده و توی اون مکان مه هستش و من مثل روح سرگردان اونجا هستم این به مدت دو هفتس که منو به فاک داده

  1. لاله می گوید

   سلام .ما انسان ها یه زندگی های گذشته داریم که دلیل این خواب های تکراری هم همینه.

 6. علی می گوید

  سلام من چند ساله یه خواب عجیب میبینم انگار تو یه زندگی دیگم مکان های جدید افراد جدید ولی همشون برام اشنا هستن انگار همیشه میشناسمشون میرم به باغ وحش یه نفر از پشت شروع به چاقو زدن بهم می کنه و من دردش رو حس می کنم حتی وقتی بیدار میشم جای چاقو ها قرمزه
  می تونی کمک کنی؟

 7. ی نفر :| می گوید

  حاجی من چند سال پیش خواب دیدم میخوام به یکی کمک کنم از چاه بیام بیرون یکی دیگه نذاشت بعد اونی که نذاشت رو هل دادم بعد اومد محکم بیضه م رو گرفت حاجی وسط خواب یادم اومد اینو قبلا دیده بودم وگرنه الان تا ترکیدن تخمم باید خوابو میدیدم

 8. زهرا می گوید

  من مدام خواب خونه ی پدر بزرگم رو می بینم که بیست سال پیش فروختن ،اما هر بار زندگی مثل دوران بچگیم تو اون خونه و با عزیزانم جریان داره ،اون خونه هنوز تغییر نکرده . دلیلش چیه ؟

 9. Fateme می گوید

  من یکساله که نزدیک به۱۵باریه خواب تکراریومیبینم.همش خواب میبینم فکم بهم قفل شده ودندونامو روهم خیلی محکم فشارمیدم هرکارمیکنم نمیتونم بین فک بالاوپایینم فاصله بندازم وبلاخره ازشدت فشارزیاد همه دندونام شروع میکنه به ریختن تو دستم بدون هیچ خونی.بعدمیرم جلو آینه ولبخندمیزنم میبینم هیچ دندونی ندارم.خیلی خواب ترسناک ودردناکیه وقتی دندونام بهم فشاروارد میکنن درد میکشم میخوام دهنمو واکنم نمیتونم.واسم جالبه که اخیرا توی خواب هام میدونم دارم خواب میبینم یعنی به خودم دلداری میدم که آروم باش احتمالا بازداری خواب میبینی ولی واقعا خواب آزاردهنده ایه

  1. مهسا می گوید

   شما احتمالا بد میخوابید و صورتتون رو روی بالش میذارید من خودمم وقتی اینطوری میخوابم یه همچین خوابایی میبینم که واقعا دردناکه….

 10. gh. a می گوید

  سلام. چند سال است خواب مبیبینم امتحان دارم اما هرگز موفق نمیشم امتحان بدم یا دیر متوجه امتحان میشم و یا از تاریخ آن بی خبر بوده ام…. در حالی که من سالهاست که فارق التحصیل شدم و هرگز هم در دوره ی تحصیل نه دیر رسیدم و نه مشکلی داشتم… میشه بگیددلیل این خواب چیه!؟

 11. زهرا می گوید

  من تقریبا از ۷ سالگی تا این سن یه خواب تکراری میبینم و میبینم که توی حموم گیر افتادم نمیتونم نفس بکشم و یه دفعه دوش حموم انقدر ارتفاع میگیره و ازش آب با فشار رها میشه که من نمیتونم فرار کنم و انقدر تو خواب میترسم که مطمئنا همون روزش کاری نادرست مبخوام انجام بدم رو در واقع پیش از وقوعش یهم هشدار میده ولی خواب یا کالوس بدیه

 12. تارا می گوید

  من مدتهاست خواب میبینم توی موقعیتهای مختلف از دیگران کمک میخوام ولی انگار هیچکس صدامونمیشنوه و خفه هستم هدچی بیشتر تلاش میکنم صدام خفه تر میشه.

 13. کورش می گوید

  من سه چهار تا کابوس تکرار شونده دارم البته ظاهر هر کدام تفاوتهایی با دیگری دارد اما عنصر اصلی که شامل آسیب زدن به خود، گم کردن عزیزان، درس نیمه تمام دوران دبیرستان (من الان ارشد دارم) و گم کردن راه و ماندن در بی راهه موضوعهای اصلی هستند.

 14. فاطیما می گوید

  سلام وقتتون بخیر . راستش من شب قبل یه خوابی دیدم .. که اون خواب رو چند سال پیش همدیدم . یعنی شاید ۱۰ سال پیش دیده بودم … توی اون خواب من دانشگاه بودم و مشغول تصویری حرف زدن با یه آقایی .. تمام مشخصات اون هم یادم موند ولی نمیشناختمش که چه کسی هست .. دیشب دوباره اون خوابو دیدم.. و اون اقا درواقع دوست پسر سابقم بود 😕 .. و چند خوابی که به همین شکل و با این فاصله زمانی تکرار شد ..
  یعنی سالهای قبل ادمهایی ک توی خوابم دیدم الان وارد زندگیم شدند . برام خیلی عجیب و ترسناکه . خواب هام ادامه داده .. میشه از طریق ایمیل بهم جواب بدین ک چکار کنم؟

 15. رحیم می گوید

  سلام من همیشه صبح ها البته بعد نماز صبح خواب می بینم ماشینم را دزد برده البته این دزدی در خانه ی ما چند بار اتفاق افتاده ولی قبل از این دزدی ها و بعد از آنها این خوابهای تکراری من تمام نشده تفسیر اون چیست ؟ چه کار کنم تا از ان رها شوم.

 16. حمید می گوید

  سلام من شغلم گلخانه سازی هست یه کار بزرگ در جنوب بهم پیشنهاد شد .رفتم و آن را انجام دادم .کار خیلی سختی بود و نزدیک سه ماه ونیم طول کشید بعد از این مدت که آمدم خانه شب که می خوابیدم تا صبح خواب کار را میدیدم . هر شب همینطور تا الان که این پیام را مینویسم نزدیک ۶شب هست که خواب میبینم و صبحها ناراحت از خواب بیدار میشوم و نمیدانم تا چند شب دیگه باید این خوابها را ببینم اگه کسی میتونه بهم کمک کنه ممنون

 17. پگاه می گوید

  من خواب خونه های قدیمی ک عوض کردیم رو میبینم،خواب میبینم ک توی اون خونه ها برگشتیم و داریم زندگی میکنیم و حالم خیلی خوبه

 18. سویل می گوید

  کابوس تکراری وحشتناک ترین کابوسه تقریبا هر دو سه روز یه بار خواب میبینم دارم از ی ساختمون مرتفع به پایین پرت میشم و این کابوس باعث میشه من در خواب بترسم و با وحشت چشامو باز میکنم و تا دو دیقه درشوک خیره به سقفم اما بعدش که میخوام بخوابم خوابم نمیبره وباعث کم خوابی و قرمزی چشام شده

 19. Sevil می گوید

  من شخصی رو که دوس داشتم و از هم جداشدیم رو یه مدت تو خواب میدیدم شاید ماهی۴الی۵بار الان ۲۰روزه که هرشب تو خواب میبینم و هر دفعه با یک موضوع جدید . واسه اینکه این تکرار متوقف شه چیکار کنم؟

 20. ترانه می گوید

  سلام .من همش خواب میبینم شوهرم خیانت میکنه تو این دو شبه هم که خواب دیدم فقد با یه خانومه در صورتیکه این خانوم رو فقد یکی دو بار تو مطب دکتر دیدم برام خیلی عجیبه ک چرا هردوشب خوابم این خانوم؟ هرچند من و همسرم خداروشکر زندگی آرومی باهم داریم فقد دیدن اینجور خوابا حالمو بد میکنه لطفا راهنمایی کنید خیلی ذهنم پریشونه بخاطر این خواب نسبت به شوهرم شک پیدا گردم😔😔

 21. نرجس 99 می گوید

  سلام.خواهر من مدت زیادیه که هروقت که تنها می خوابه،حتی اگر خودش نمیدونه که تنهاست،یعنی توی خوابه و شوهرش رفته تو اتاق دیگه ای خوابیده،یا مثلا رفته سرکار،خواب چندتا جن رو می بینه که اذیتش می کنن.چندین بار توی خواب آیه الکرسی خونده بود و رفع شده بودن ولی پارسال توی خواب بهش گفتن هرچی هم بخونی ما نمیریم و چیزیمون نمیشه.اخیرا به شکل بچه هاش سراغش میان و از خواب بزور بیدارش می کنن و اذیتش می کنن،بیدار که میشه می بینه بچه ها خوابن.باعث نگرانی شده این موضوع .کسی تخصصی راجع به این مسائل داره؟کسی میتونه کمک کنه؟

  1. علی می گوید

   سلام میتونم یه پیشنهاد در اینمورد بهتون بکنم چون خودمم یه مدت درگیر این مسأله مشابه بودم بهتر اینکه قبل خواب یه چراغ خواب یا یه چراغ خونه روشن باشه تا اجنه نتونن به سراغشون بیان و اینکه قبل خواب کلمه بسم الله الرحمن الرحیم گفته بشه امیدوارم تونسته باشم کمکی بهتون بکنم

 22. mehrasa می گوید

  خواب های من شبیه یه سریاله… من وقتی بچه بودم خوابی دیدم و هر چند سال یک بار اون خواب رو میبینم
  با این تفاوت که هر بار از اول میبینمش و هر دفعه یه تیکه به خوابم اضافه میشه
  ولی من دقیقا همون حس رو ندارم
  مثلا بار دوم که اون خواب میبینم اعتماد به نفس دارم چون میدونم میتونم اون مشکل رو حل کنم
  درواقع من حتی وقتی خوابم میفهمم که دارم خواب میبینم

 23. Ali می گوید

  سلام…الان چند وقته هر شب، دارم ی خوابی رو مبیبینم…خوابهایی که مبیبینم همش در مورد پایان دنیاس، هر وقت هم با وحشت بیدار میشم در حال خوندن آیه الکرسیم …واقعا باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید جوری شده که میترسم دیگه بخوابه

 24. میترا می گوید

  من چند دفعه خواب دیدم که بین ایران و عراق دوباره جنگ شده و من توی یه پارکی هستم. درحالیکه نه زمان جنگ به دنیا اومدم و نه از عراق ها بدم میاد. یه خواب دیگم که تکرار میشه، اینه که تو یک جای خیلی عجیب که شبیه فیلم های تخیلی میمونه با مامانم و خواهرام باید از یه عالمه مانع عبور کنیم تا به خونه برسیم. امشبم تو خواب اونارو تنها گذاشتم و تند تند خودم تنهایی از مانع ها رد شدم.به یکی از خونه های قدیمیمون رسیدم ولی باز برگشتم تا اونارم باخودم بیارم.

 25. علی می گوید

  سلام من یه مدته همش دارم خواب تکراری میبینم که تو یه اتاقی خوابیدم و بیدار میشم و بلند میشم میرم بیرون از اتاق و درحالی که همه جا تاریکه و مه گرفته دارم راه میرم تنهایی و یکسری اشیاع دور وبر خودم میبینم و بعد دوباره از همون اتاقی که توش خوابیده بودم سردرمیارم و یکدفعه بیدار میشم لطفا راهنماییم کنید علتش چی میتونه باشه

 26. ااااا می گوید

  سلام من چند وقته یه خواب هایی میبینم که الان یادم نیست چه خوابی بود همیشه خواب خودم رو فراموش میکنم …….همیشه یه خوابی میبینم که دارم با فامیلام تو تهران حرکت میکنم که به یه جای بزرگ میرم که همه دارن به من نگاه میکنم و همشون یه کاغذ دستشونه و نوشته you lose یعنی تو باختی بعد وقتی بیدار میشم
  بعد چند ساعت یه صدا هایی می‌شنوم که یکه داره منو خیلی اروم صدا می‌کنه و اسممو میگه لطفاً بگین چیکار کنم ممنون

 27. علیرضا می گوید

  سلام من یه ماه کامل به تور تکراری یک کابوس می دیدم که یک فرد با چهره ی ترس ناک من رو دنبال میکنه بعضی وقت ها با این که می فهمم دارم کابوس می بینم بازهم نمی تونم کاری کنم و کابوس بار ها و بار ها تکرار میشه حتا بعضی وقت ها در هنگام کابوس از خواب می پرم ولی وقتی دوباره به خواب مبرم همون کابوس رو میبینم

  خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید و ممنون از

 28. Tina می گوید

  خیلی این خواب و میبینم…
  مسابقه دارم اما همیشه یه جوری همه چی خراب میشه …
  یا تو مسابقه ام میبازم…
  یا وسایلم همراهم نیست…
  یا اجازه مسابقه دادن ندارم…
  یا اونقدرررر منتظر میمونم تا مسابقه ام شروع بشه که از خواب بیدار میشم….
  من یه تکواندوکارم و عاشق مسابقه…
  مفهوم این خوابها چیه؟

 29. الهام می گوید

  سلام خسته نباشین من نزدیک به یه ساله یه خواب تکراری میبینم خونه عموم گیر میوفتم که یه جن توشه با خوندن قرآن بزور فرار میکنم تا ۹ سالگی اونجا زندگی میکردیم ولی یه ساله نمیدونم چرا چنین خوابی میبینم

 30. F82 می گوید

  من به مدت تغریبا یک ساله که خواب میبینم یه نفر قصد کشتنمو داره چندین بار تکرار شده و حتی بقیه هم این خواب رو درباره من دیدن اگه یه راهنمایی کنید ممنون میشم

 31. مهرشاد می گوید

  سلام بنده یک خواب دیدم ۳ بار تا الان تکرار شده این خواب این هستش که من با ۴ نفر غریبه درحال فرار کردن با گله زامبی ها هستم توی خونه خودم با شمشیر یا هر چیز دیگه از خودمون دفاع میکنیم دقیق نمی دونم چی هستن فقط میدونم یک گله هستن مثل ادم ها راه میرن بعدش از هر دری فرار میکنیم پشت سرمون قفل میکنیم بعدش همش یه در چوب هستش هی میخوام وارد اون در بشیم از خواب میام بیرون دلیلش چیه این یا چه مفهومی داره

 32. eli می گوید

  کسی تعبیر خواب بلده
  من بار ها خواب میبینم خونه بزرگی مثل قصری که بخوام توش گم شم و چندین اتاق داره تعداد اتاق ها زیاده و منو تو خواب راضی نگه میداره ولی هر بار میام میرم سمت اتاق ها برام تازگی عجیبی داره و همیشه دوتا از اتاق ها رو اخر از همه میرم بهشون سر میزنم و یکی از این دو اتاق یه هفت کشویی که عکس های عتیقه پدر بزرگم اونجاس و من زمانی که وارد این اتاق میشم یک حال دلتنگی نگرانی خوشحالی بمدست میده 😐😪

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.