علت نصب نشدن برنامه روی اندروید

اگر در هنگام نصب کردن برنامه بر روی گوشی اندروید خود دچار مشکل شده‌اید؛ با این چند روش کاربردی می‌توانید آن را رفع کنید. با ما همراه باشید.

در برخی موارد هنگام نصب یک برنامه با پسوند.apk از منبعی غیر از گوگل پلی استور، ممکن است با خطاهای زیادی از جمله “Application not installed” مواجه شوید. در برخی موارد در صورت بارگیری برنامه از گوگل پلی استور باز این خطا و یا خطاهای مشابه ای رخ داده و برنامه روی گوشی اندروید شما نصب نمی‌شود. در این شرایط می‌توانید با استفاده از چند ترفند ساده این مشکلات را حل کنید.

یافتن علت عدم نصب برنامه بر روی گوشی اندروید می‌تواند اولین قدم شما برای حل این مشکل باشد.

چرا برنامه بر روی گوشی اندروید نصب نمی‌شود؟

فضای کافی در دسترس نیست

اگر داده‌های زیادی را در گوشی اندروید خود ذخیره می‌کنید؛ ممکن است فضای کافی برای نصب برنامه جدید در دسترس نباشد. البته ازآنجایی‌که گوشی‌های جدید اندروید فضای کافی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند؛ بنابراین این دلیل به ندرت باعث بروز اخطار در هنگام نصب برنامه بر روی اندروید خواهد شد.

فایل برنامه نصبی خراب است

اگر برنامه‌ها را از جای دیگری غیر از فروشگاه Google Play بارگیری می‌کنید؛ ممکن است نتوانید فایل‌ها را بر روی دستگاه اندروید نصب کنید. بارگیری برنامه‌ها از منابع دیگر خوب است؛ اما بهتر است قبل از آن از سالم بودن فایل برنامه و موثق بودن منبع آن مطمئن شوید.

محل ذخیره‌سازی نادرست است

برنامه‌ها هنگامی‌که در حافظه داخلی دستگاه اندروید ذخیره می‌شوند؛ بهتر عمل می‌کنند. برخی از برنامه‌ها فقط می‌توانند در حافظه داخلی دستگاه ذخیره شوند. اگر برنامه را در یک مکان مناسب ذخیره نکنید؛ مطمئناً در حین نصب شدن برنامه اندروید خطای مذکور رخ می‌دهد.

حافظه خارجی خراب است

حافظه خارجی خراب به ویژه کارت SD خراب، یکی از شایع‌ترین دلایلی است که باعث بروز خطای نصب بر روی گوشی اندروید می‌شود.

کارت SD در دستگاه نصب نشده است

در برخی موارد برنامه بر روی کارت SD نصب می‌شود. حال اگر این کارت به‌خوبی در دستگاه قرار نگیرد و نصب نشود؛ فرایند نصب برنامه بر روی اندروید نیز دچار مشکل خواهد شد.

اجازه نصب برنامه را ندارید

گاهی اوقات عملکردهای نرم‌افزاری که در پس‌زمینه اندروید اجرا می‌شوند؛ اجازه نصب نرم‌افزار شخص ثالث را نمی‌دهند؛ این مورد یکی از رایج‌ترین دلایلی است که باعث بروز خطا نصب بر روی اندروید خواهد شد.

چگونه خطای نصب برنامه بر روی اندروید را رفع کنیم؟

فقط از فروشگاه Google Play استفاده کنید

گوگل پلی استور یک منبع خوب و قابل اعتماد است که به طور اختصاصی برای نرم‌افزارهای اندرویدی طراحی شده و فقط شامل برنامه‌های قابل اعتماد، سالم و بی‌نقص است. اگر فقط برای بارگیری برنامه‌ها از Google Play Store استفاده می‌کنید؛ خطای عدم نصب برنامه بر روی اندروید به ندرت رخ می‌دهد.

کارت SD را نصب کنید

حتی اگر کارت SD شما به‌درستی در گوشی اندروید شما قرار گرفته است؛ اما ممکن است غیرقابل دسترسی باشد. بنابراین آن را جدا کرده و طبق مراحل زیر، کارت SD را نصب کنید.

  • در ابتدا بخش تنظیمات/ Settings را باز کرده و به قسمت ذخیره‌سازی/ Storage بروید.
  • بر روی Mount SD در صفحه اطلاعات ذخیره‌سازی کلیک کنید.
  • دستگاه خود را مجدداً راه‌اندازی کنید و سعی کنید برنامه را دوباره نصب کنید. به احتمال خیلی زیاد برنامه بر روی گوشی شما نصب خواهد شد.

محل ذخیره‌سازی برنامه را به‌درستی انتخاب کنید

به کاربران پیشنهاد می‌شود که تعیین محل ذخیره‌سازی برنامه را بر عهده خود برنامه نگذارند. همیشه بهتر است که برنامه‌ها در فضای داخلی گوشی قرار گرفته و نصب شوند.

کارت SD را فرمت کنید

اگر خطای نصب نشدن برنامه اندروید، به دلیل خراب شدن کارت SD رخ دهد؛ باید کارت را فرمت کنید. با این حال، لطفاً از داده‌های موجود در کارت SD نسخه پشتیبان تهیه کنید. فرمت کارت SD در اندروید از روش زیر انجام می‌شود.

از مسیر تنظیمات/ Settings > ذخیره‌سازی/ Storage > فرمت کارت SD/ Format SD Card می‌توانید کارت SD را فرمت کنید. بعدازآن می‌توانید فرایند نصب برنامه اندروید را دوباره امتحان کنید.

مجوزهای برنامه را ارائه کنید

شما می‌توانید با ارائه مجوزهای لازم به برنامه، آن را به‌راحتی نصب کنید.

به تنظیمات/ Settings رفته و به بخش برنامه‌ها/ Apps مراجعه کنید. سپس به قسمت تنظیم مجدد برنامه / Reset App Preferences و گزینه بازنشانی مجوزهای برنامه/ Reset Application Permissions بروید. بعدازاین به‌راحتی می‌توانید نرم‌افزار شخص ثالث را در دستگاه اندروید نصب کنید.

روش انتقال برنامه‌ها از یک گوشی اندروید به گوشی اندروید دیگر

زمانی که یک گوشی جدید می‌خرید؛ بزرگ‌ترین مشکل انتقال اطلاعات، عکس‌ها، برنامه‌ها از گوشی قبلی به گوشی جدید است.

شکی نیست که بارگیری برنامه‌ها در اندروید مشکل آفرین و وقت‌گیر است. شما باید برنامه را در فروشگاه Google Play جستجو کرده و سپس منتظر فرایند بارگیری و نصب باشید. به لطف توسعه فناوری، ابزاری نوآورانه – AnyTrans در اندروید به شما کمک خواهد کرد.

AnyTrans می‌تواند به شما در انتقال برنامه‌ها از دستگاه اندروید به اندروید کمک کند و شما را از این فرآیندهای خسته کننده نجات دهد. شما می‌توانید با چند کلیک ساده تمام برنامه‌های مورد نظرتان را از یک گوشی اندروید به گوشی دیگر منتقل کنید. این برنامه سرعت انتقال اطلاعات بسیار بالایی دارد و طبق آمار در گوشی‌های اندروید می‌تواند ۱.۷ گیگابایت داده را در مدت یک دقیقه منتقل کند. این برنامه صد در صد ایمن است و هیچ آسیبی به دستگاه شما وارد نمی‌کند.

1 نظر
  1. مسعود می گوید

    خوب است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.